RAL Plastics P1 kartelası

RAL Plastics, plastik malzemeler için uyarlanmış klasik renk standardıdır. Fiziksel olarak, plastik tonların RAL boya renk tonlarına benzer olmasını sağlamak için polipropilen plakalardan yapılmıştır. Ayrıca üç örnek kalınlığı (3mm, 2mm ve 1mm) ve üç farklı yüzey (parlak cilalı, VDI 24, VDI 42) sunan çok işlevlidirler. RAL Plastics P1, 100 farklı RAL klasik rengine sahiptir.

Renkler dokuz farklı renk tonuna ayrılır ve her rengin kendisine bağlı bir numarası vardır. RAL Plastics P1 renk kodları, RAL Plastics'in bir parçası olduklarını belirtmek için "-p" ile sonuçlanır. Örneğin, RAL 3002-p, kırmızı tonlar grubundaki bir renktir. 3000'lerde olmak, kırmızı tonlar arasında gruplandırıldıkları anlamına gelir ve "-P", RAL Plastiklerinin bir parçası olduklarını gösterir.

İşte bu gruptaki her rengin kullandığı tüm farklı tonlar ve numaralandırma:
Sarı tonlar-düşük 1000'lerde numaralandırılmış 15 farklı renk içerir. Turuncu tonlar-düşük 2000'li yıllarda numaralandırılmış 6 farklı renge sahiptir. Kırmızı tonlar-düşük 3000'lerde numaralandırılmış 12 renk içerir. Mor tonlar-düşük 4000'lerde numaralandırılmış 8 renk içerir. Mavi tonlar-bu grup, her biri düşük 5000'lerde numaralandırılmış 15 renge sahiptir. Yeşil tonlar-12 renkle, bu grup düşük 6000'lerde numaralandırılmıştır. Gri tonlar-düşük ila orta 7000'lerde numaralandırılmış 14 renk. Kahverengi tonlar-düşük 8000'lerde numaralandırılmış 10 rengi kapsar. Beyaz ve siyah tonlar-en düşük renk miktarına bağlı olan bu gruplama, düşük 9000'lerde numaralandırılmış 6 renge sahiptir.


RAL Plastics P1 renkleri (sarı tonları)

RAL Plastics P1 renkleri (turuncu tonları)

RAL Plastics P1 renkleri (kırmızı tonları)

RAL Plastics P1 renkleri (mor tonları)

RAL Plastics P1 renkleri (mavi tonları)

RAL Plastics P1 renkleri (yeşil tonları)

RAL Plastics P1 renkleri (gri tonları)

RAL Plastics P1 renkleri (kahverengi tonları)

RAL Plastics P1 renkleri (beyaz ve siyah tonları)

RAL Classic colour chart

RAL Classic renk kartelası

RAL Kodları ve isimleriyle birlikte renk örneklerini görmek için 215 RAL Classic palet renginin tümüne buradan göz atabilirsiniz.

RAL Design colour chart

RAL Tasarım renk kartelası

RAL Kodları ile birlikte renk örneklerini görmek için 1625 RAL Tasarım paletinin tüm renklerine buradan göz atabilirsiniz.

RAL Effect Colour chart

RAL Efekt renk kartelası

RAL Kodları ile birlikte renk örneklerini görmek için 490 RAL Efekt paleti renginin tamamına buradan göz atabilirsiniz.

RAL Plastics P1 Colour chart

RAL Plastics P1 Renk kartelası

RAL Kodları ile birlikte renk örneklerini görmek için 100 RAL Plastics P1 palet renginin tümüne buradan göz atabilirsiniz.

RAL Plastics P2 Colour chart

RAL Plastik P2 Renk Kartelası

RAL Kodları ile birlikte renk örneklerini görmek için 200 RAL Plastics P2 palet renginin tamamına buradan göz atabilirsiniz.