RAL Plastics P2 kartelası

RAL Plastics P2 koleksiyonu, RAL Enstitüsü tarafından oluşturulan geniş renk yelpazesinin bir parçasıdır. Tüm bu renkler standartlaştırılmış, kabul edilmiş ve uluslararası olarak kabul edilmiştir. RAL Plastics P2, mimarlara ve ürün tasarımcılarına yeni olanaklar sunan yüzey dokusu ve şeffaf malzemelerin önemini ele almaktadır.

RAL Plastics P2 koleksiyonu, grafik tasarımcıları ve tasarım yazılımı üreticileri arasında yaygın olarak kabul edilen RAL Plastics P1 renk setini (başlangıçta 100 renk içeren) tamamlamak için tanıtıldı.

Plastik P2 renk seti aslında RAL tasarım paletinden temel örnekleri içerir, ancak plastik malzemelerin özelliklerine uyacak şekilde hafifçe ayarlanmıştır. Bu nedenle, bu yeni, olağanüstü renk çeşitliliği, özellikle parlak, canlı ve parlak özelliklerini vurgulayan plastik malzemeler ve yüzeyler için kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Bu koleksiyondaki renkler, RAL tasarım renkleri için kullanılan benzer bir şekilde kodlanır, ancak aynı zamanda plastiğe bir refference olarak "-p" ile biter. Buna ek olarak, bu renklerin bazıları yarı saydamdır ve bu özellik "-T"ile işaretlenmiştir.


RAL Design renkler 000 - 095 kodu

RAL Design renkler 100 - 190 kodu

RAL Design renkler 200 - 290 kodu

RAL Design renkler 300 - 360 kodu

RAL Classic colour chart

RAL Classic renk kartelası

RAL Kodları ve isimleriyle birlikte renk örneklerini görmek için 215 RAL Classic palet renginin tümüne buradan göz atabilirsiniz.

RAL Design colour chart

RAL Tasarım renk kartelası

RAL Kodları ile birlikte renk örneklerini görmek için 1625 RAL Tasarım paletinin tüm renklerine buradan göz atabilirsiniz.

RAL Effect Colour chart

RAL Efekt renk kartelası

RAL Kodları ile birlikte renk örneklerini görmek için 490 RAL Efekt paleti renginin tamamına buradan göz atabilirsiniz.

RAL Plastics P1 Colour chart

RAL Plastics P1 Renk kartelası

RAL Kodları ile birlikte renk örneklerini görmek için 100 RAL Plastics P1 palet renginin tümüne buradan göz atabilirsiniz.

RAL Plastics P2 Colour chart

RAL Plastik P2 Renk Kartelası

RAL Kodları ile birlikte renk örneklerini görmek için 200 RAL Plastics P2 palet renginin tamamına buradan göz atabilirsiniz.