RAL Classic kartelası

RAL klasik renkler endüstrinin ihtiyaçlarına hizmet etmek için yapılır. İlk başta, esas olarak toz boya, vernik için kullanıldılar, ayrıca plastik boya için paneller de var. Ral Classic panelinde 215 renk var. 188 gövde rengi, 2 mika demir rengi, 5 gün ışığı parlak rengi ve 15 sedef rengi vardır. Bu renkler ayırt edici karakter tonuna göre gruplandırılmıştır: sarı tonlar, turuncu tonlar, kırmızı tonlar, mor tonlar, mavi tonlar, yeşil tonlar, gri tonlar, kahverengi tonlar, beyaz ve siyah tonlar.

RAL Classic panelindeki renkler aşağıdaki şekilde istiflenir ve etiketlenir: klasik renklerin her biri 4 basamaklı bir sayı koduna sahiptir. Onlar da 'RAL' anahtar kelime ile etiketlenir. Giriş rakamı, grup içindeki birincil gölgeyi işaretler. Bu sistem şu şekilde yapılandırılmıştır (1-sarı, 2-turuncu, 3-kırmızı, 4-turuncu, 5-mavi, 6-yeşil, 7-gri, 8-kahverengi, 9-beyaz ve siyah). Diğer 3 basamak sırayla atanır.

Aşağıda 'RAL klasik' genişletilmiş renk güverte bulabilirsiniz. Hangi tonları keşfetmek istediğinizi seçin.


RAL Classic renkleri (sarı tonları)

RAL Classic renkleri (turuncu tonları)

RAL Classic renkleri (kırmızı tonları)

RAL Classic renkleri (mor tonları)

RAL Classic renkleri (mavi tonları)

RAL Classic renkleri (yeşil tonları)

RAL Classic renkleri (gri tonları)

RAL Classic renkleri (kahverengi tonları)

RAL Classic renkleri (beyaz ve siyah tonları)

RAL Classic colour chart

RAL Classic renk kartelası

RAL Kodları ve isimleriyle birlikte renk örneklerini görmek için 215 RAL Classic palet renginin tümüne buradan göz atabilirsiniz.

RAL Design colour chart

RAL Tasarım renk kartelası

RAL Kodları ile birlikte renk örneklerini görmek için 1625 RAL Tasarım paletinin tüm renklerine buradan göz atabilirsiniz.

RAL Effect Colour chart

RAL Efekt renk kartelası

RAL Kodları ile birlikte renk örneklerini görmek için 490 RAL Efekt paleti renginin tamamına buradan göz atabilirsiniz.

RAL Plastics P1 Colour chart

RAL Plastics P1 Renk kartelası

RAL Kodları ile birlikte renk örneklerini görmek için 100 RAL Plastics P1 palet renginin tümüne buradan göz atabilirsiniz.

RAL Plastics P2 Colour chart

RAL Plastik P2 Renk Kartelası

RAL Kodları ile birlikte renk örneklerini görmek için 200 RAL Plastics P2 palet renginin tamamına buradan göz atabilirsiniz.